נעים מאד, פעולה קרקסית

אז מה הסיפור שלכם?

סרטון של איתי יעקובוביץ לאתר The Central Station

לפני חמש שנים רועי החליט לצאת מהמירוץ שבו נמצאים רובנו: הוא עבד בעבודה שלא מספקת אותו כדי לשלם שכר דירה וחשבונות בדירה שבה הוא החזיק כדי לגור קרוב לעבודה. אפשר לומר שהוא מצא את עולמו על דרך השלילה: לא עוד מהמלכוד הזה. מה שהוא רצה זה לעבוד עם אנשים וללמד אותם דברים, והדבר שבו הוא בחר באותו יום היה ג’אגלינג, פשוט כי זה היה תחביב ישן ואהוב. את בעיית הדיור מילאה עוד פנטזיה מהילדות - בית קרוואן על משאית.

כמה ימים אחר כך רועי פגש את מיכל, שבאותו זמן עזבה דירה יפה באזור המרכז כדי לגור בבקתת בוץ בחווה אקולוגית בנגב. רועי סיפר לה על התוכנית והיא אמרה “הי, במקרה יש לי סדנת ג’אגלינג. אפשר לעשות את זה ביחד”. הסדנה של מיכל היתה סדנה אקטיביסטית שפעלה מסוף חורף 2011. ביחד עם עוד כמה חברים הם היו מעמיסים כלים שנבנו מחומרים ממוחזרים על הטנדר שלה ומשלבים את הפעילות הצבעונית הזו באירועי מחאה ואירועים קהילתיים. השילוב של קרקס עם מחאה חברתית היה מאפשר לקהלים גדולים יותר להשתתף באירועים שמטרתם לתקן את המציאות שבה אנחנו חיים, וגם היה מגנט תקשורת ועיתונות יעיל למדי.

 

במשך תשעה חודשים הם בנו ביחד את שמחה, המשאית הקרקסית שהיא גם ביתם בשנתיים האחרונות. כיום פעולה קרקסית היא עסק חברתי שבו ההפעלות בתשלום מאפשרות את המשך הפעילות שאנחנו עושים בהתנדבות.

 

התוכנית שלנו לעתיד היא למצוא חסות שתאפשר לנו לנדוד בארץ ובעולם כחלק מקהילה של מורים ואמנים, לשהות לתקופות קצרות בכל מני כפרים וקהילות מבלי שאלו יצטרכו לשלם לנו, ושם לערוך סדנאות יותר ממשוכות ומעמיקות לפני שאנחנו עוברים הלאה אל המקום הבא. אפשר לקרוא עוד על הפרוייקט המיוחד הזה באתר של היריד האנושי הנודד.

 

פגוש את הליצנים

מיכל פרמפשס

הדבר הכי טוב שקרה לי בקרקס
זה שרירי הבטן האימתניים שפיתחתי
ורועי

רועי פרמפשס

בנאי וחופר, איש חזון ומעש.

מסוגל ללכת על חבל עם חישוק בוער, אבל לא עושה מזה עניין

נוודים 2018

כתבה מעוררת השראה בחדשות ערוץ 10

כתבה של איתי ורד לכבוד פסח 2018, על נוודים בימנו. חוץ מאיתנו מתראיינים בכתבה אישה שמטיילת בעולם עם בנותייה ומתפרנסת מכתיבת בלוג, שני הייטקיסטים שעובדים מהלפטופ בעוד הם מטיילים במקומות יפים בעולם, וחברתנו רקל, קרוואניסטית שיצאה לדרך בערך מתי שאנחנו עשינו זאת.

הזוג שויתר על משכנתא

כתבה עלינו ועל אורח החים שלנו, בעקבות פוסט של רועי שהפך ויראלי בפייסבוק

"בחייאת - תתעוררו! ואז תעירו את מי שלידכם כדי שנפסיק לבזבז אנרגיה על מלחמות מיותרות ונתחיל לפעול יחד להפוך את העולם הזה למקום יותר טוב. זה מתחיל מלתקשר אחד עם השני"

חברים ברשת - אם נרצה

הבלוג של ארנון שומר

"אם נרצה" הוא הבלוג של ארנון שומר - חבר יקר וחלק מ"היריד האנושי הנודד". שם הוא בוחן את הסיפורים שמרכיבים את חיינו ומנסה לנסח סיפור חדש בעולם משתנה, סיפור של אחדות במקום נפרדות, של הקשרים שבין כל הדברים, של מאבק לחופש ופריצת גבולות של המוכר והידוע. 

כאן תוכלו למצוא ראיון שהוא ערך עם מיכל על אקטיביזם, אמנות, עשייה ואי-עשייה, אחריות אישית, יופי, מניע לפעולה, ועוד.

מרחיבים את תחום המאבק

הבלוג של בעז יניב

"כתבתי כבר בעבר על החיפוש אחר שיטות אקטיביסטיות שמאפשרות מקום של שמחה. אם יש דבר שמעולם לא הבנתי בקהילה האקטיביסטית זה את החיבה המוגזמת לצבע שחור. האם העובדה שמדינות וחברות מבצעות עוולות נוראיים אמורה לגרום לי לרצות ללבוש שחור?"

 

''אלו הם חיים של כיף, אושר וחופש''

בילי בסרגליק, עיתון הרצליה

"זו חוויה בסיסית של כל להטוטן, שהכדורים נופלים לו מהידיים. גם הג'אגלר הכי מומחה על הבמות הכי יוקרתיות, גם לו נופלים כדורים. זה מלמד אותנו שכישלון, אם ממשיכים לנסות, הוא רק שלב בדרך."

החיים הם קרקס. צפו:

ynet כלכלה

כתבת וידאו חמודה שואינט עשו עלינו.

הם התעניינו רק באורח החיים שלנו - חיי נוודות עליזים במשאית קרקס.

אבל הי, גם זה פוליטי.

פסטיצדק חברתי

רועי צ'יקי ארד ל"הארץ"

"באתי עם תחושה שלילית. הפסטיגל אמנם יקר, אבל לא מדובר בזכות יסוד. בניגוד למע"מ הכפוי על המים, לדוגמה, נראה כאילו מתקפה על הפסטיגל היא רק אמצעי לקבל כותרות. טעיתי: הפסטיגל האלטרנטיבי היה אחד האירועים המרגשים שהייתי בהם, בוודאי כזה שיש בו ילדים קטנים ורועשים."

Please reload

כתבו עלינו:

©2016 by Circus Action. Proudly created with Wix.com

  • Facebook Social Icon